• Hudobný odbor

• V hudobnom odbore žiakom sprístupňujeme možnosť hry na klasické a aj elektrické nástroje:
          -klavír,
          -gitara,
          -basgitara,
          -flauta,
          -bicie,
          -saxofón,
          -husle,
          -kontrabas.
          Žiaci majú možnosť sa zdokonaliť aj v speve a  vyskúšať si aj hru v kapele.
        • Gitara

• Učiteľ v odbore hra na gitaru Martin Glonek, DiS.art.

sa po štúdiu na Žilinskom konzervatóriu rozhodol naberať muzikantské skúsenosti vo svete. Jeho prvé zahraničné hudobné kroky viedli do Škandinávie, Nemecka, Švajčiarska a napokon až na Kanárske ostrovy, kde zostal sedem rokov. Svoj pobyt v zahraničí ukončil na zaoceánskych lodiach, s ktorými navštívil Austráliu, Severnú a južnú Ameriku, Indonéziu, Nový Zéland či Antarktídu. V Eškole pracuje od r. 2010. Svoju pedagogickú prax neustále obohacuje prostredníctvom školení a vzdelávania. Má vykonanú prvú atestáciu a úspešne absolvované rozširujúce funkčné vzdelávanie na UK Bratislava a KU Ružomberok. Od r. 2017 vykonáva funkciu zástupcu riaditeľky ZUŠ.

• Spev, klavír

• Mgr. Viera Mokošová Sládková, DiS. art.

Žiaci v odbore spev získajú základné spevácke zručnosti. Naučia sa správne dýchať a svoj hlások budú rozvíjať v piesňach rôznych štýlov (umelá pieseň, ľudová pieseň, muzikál, pop...) všehochuť J mimo sólového spevu môžu rozvíjať aj komorný spev a samozrejme sa stanú súčasťou nášho speváckeho zboru, kde sa venujeme taktiež rôznym štýlom. Naši žiaci sa zúčastňujú verejných vystúpení na pôde našej školy ale aj mimo nej. Taktiež sa pravidelne zúčastňujeme speváckych súťaži, kde žiaci naberajú nové skúsenosti a takmer vždy si odnesú aj pekné umiestnenia a ceny. Pani učiteľky v hudobnom odbore – spev majú úsmev od ucha k uchu a veľmi sa na vás tešia.

2005-2011 Konzervatórium Žilina, spev v triede MgA. Martiny Polievkovej, ArtD.

2011-2016 Žilinská univerzita/Katedra hudby, spev v triede Mgr.art. Silvie Stenchlákovej, ArtD.

Počas štúdia na VŠ členka Ensamble Thesaurus Musicum pod vedením Mgr. Michala Hottmara, PhD. (Príležitostne spievam aj súčasne).

V roku 2015 stáž na Akadémii Muzycznej im. Karola Lipinskiego vo Wroclaw pod vedením dr.hab. Marie Czechowskej-Królickej, prof.AMKL

Od roku 2011 až po súčasnosť aktívna členka Komorného speváckeho zboru OMNIA v Žiline.

Aktívne koncertujem na rôznych podujatiach na Slovensku aj v zahraničí.

• Spev

• Zuzana Šuchterová, DiS. art.

Moju hlavnú profesijnú náplň s niekoľko ročnou praxou a nadobudnutú skúsenosť v odbore klasický spev, som postupne obohatila o ďalšie kategórie : muzikálový a popový spev. Pre svoj osobný profesijný rast som zvolila súčasne popri vyučovaní i vlastnú kariérovu cestu, samo vzdelávaním u nás , i v zahraničí, čo bolo prínosom k získaniu ďalších mojich pedagogických i odborných kompetencií, v súlade tiež s požiadavkami a potrebami školy.Svoju bohatú prax som zúročila nie len ako sólistka, ale tiež ako dirigent dievčenského speváckeho zboru so zahraničnou účasťou, mnohých koncertov, chrámových vystúpení , i súťaží, ktorý som založila a viedla 12 rokov v spolupráci s mužským talianskym zborom Coro MONTEGALETO z Bussolenga ( Taliansko, Švajčiarsko , Grécko ) Krstným otcom dievčenského spev. zboru bol operný spevák pán Jaroslav Dvorský.V mojom individuálnom nadstavenom systéme sa snažím byť učiteľ – radca a rovnocenný partner, ktorý je priateľský a pomáha objavovať, učiť sa. Kde otvorenosť, trpezlivosť a ústretovosť vedie dieťa samostatne pracovať, podnecuje v ňom vlastnú motiváciu. Kde učiteľ svoju autoritu uplatňuje svojim vlastným príkladom.

• Husle, bicie

• Magdaléna Hladká

Vyštudovala som hru na husle na Konzervatóriu v Žiline. Zaujímam sa o hru na bicie, ktorá si ma získala ku koncu základnej školy. Spievam vo viacerých kapelách rôznych žánrov. Som aktívna hudobníčka, mám skúsenosti s koncertmi, firemnými večierkami, svadbami, súťažami, aj s písaním piesní, textov a nahrávaním v štúdiu.

Hra na husle

-žiaci sa naučia základné techniky hry na husle, hranie stupníc, etúd, prednesov, ľudových a populárnych piesní

-môžu sa zapájať v rôznych školských projektoch a kapelách, kde si zahrajú aj s inými nástrojmi rôznorodý repertoár a získajú ďalšie skúsenosti

-budú vystupovať na školských koncertoch